Подвиг героїв Крут.

29 січня 105 років тому відбувся історичний бій на станції Крути, Черніговської області.
Бій під Крутами символ героїзму української молоді. Тоді холодного січневого дня 1918 року, в нерівному бою проти ворогів виступили зовсім юні, але нескорені Захисники України.
29 січня ми вшановуємо юних героїв.
Про молодих зовсім юних героїв
Павло Тичина написав вірш
"Пам'яті тридцяти".
Наша бібліотека до цієї дати пропонує переглянути книжкову виставку "Пам’ятаємо героїв Крут"


Вічна пам'ять в келихах калини.....
Бій під Крутами відбувся 29 — 30 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, за 130 кілометрів від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховували кілька сотень.
У полон захопили 27 гімназистів і студентів, яких безжально розстріляли. Загиблих поховали в Києві на Аскольдовій могилі. Юнаки пожертвували своїм життям заради України, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність.
Героїв, порівнюючи із сучасними подіями, називають першими кіборгами. Наступ ворога було зупинено на чотири дні, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність


 


🇺🇦🇺🇦🇺🇦Сьогодні, 22 січня, 🇺🇦🇺🇦в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.
Більш ніж сто років тому відбулось об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Цей день нагадує, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
І зараз ми, як ніколи, об’єднані у своїх вчинках, думках і мріях. Бо ми всі разом прагнемо Перемоги і бажаємо жити у вільній, безпечній, справедливій і успішній країні. Саме таку Україну кожен з нас хоче бачити, саме такою ми її відбудуємо і зробимо🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛💙💛.

 В Україні сьогодні, 16 січня, відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту.



Всеукраїнський день пам’яті кіборгів було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт, повідомляє Укрінформ.
Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.
Скориставшись черговим "перемир'ям" росіяни замінували і підірвали опори останнього терміналу, знищивши його остаточно. За час оборони аеропорту десятки тонн градів, снарядів важкої артилерії і російських боєприпасів летіло на цей об'єкт майже кожен день. Як правило через голови мирних донеччан, адже терористи, за бажанням свого лідера, стояли за їх спинами. "Люди витримали — не витримав бетон", — так про цю подію розповідають українські захисники.
За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.
У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.
У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 кіборгів, тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно.
За час оборони аеропорту, з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті по ротації взяли участь понад 2,500 військових і добровольців, зазначає "Ділова мова".


7 січня в усьому світі відзначається День дітей-винахідників.


Цей день присвячений усім юним винахідникам, без яких ми сьогодні не знали б, наприклад, що таке водні лижі, хутряні навушники, плавальні ласти і багато інших речей. Прагнення винаходити – це природний стан усіх дітей. Діти – великі творці та вигадники. Їхні погляди не зашорені рамками пристойності й іншими умовностями. Діти здатні бачити та сприймати навколишній світ інакше, не так, як дорослі. Тому часом здатні вразити своїми творіннями і винаходами! Сьогодні пропонуємо вам подивитися, на що здатні діти і, можливо, здивуватися тому, що відомі усім предмети придумали саме діти!
Можливо хтось із вас, дорогі наші читайлики теж зможе здивувати світ своїм винаходом?
Світ чекає і на ваші відкриття. І нехай у поміч вам буде ця чудова добірка книжок.
А ще за посиланням на вас чекають цікаві історії дитячих винаходів, які вразили та здивували дорослих усього світу .





https://www.facebook.com/groups/323449323116713/permalink/645402697588039/