28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті. Однак боротьба на тій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада.

У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 мільйони солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тисяч вояків) і бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.



Щорічно 17 вересня відзначається День рятувальника України - професійне свято всіх працівників Міністерства надзвичайних ситуацій країни. Раніше, з середини 90-х, у українських рятувальників було два свята. Працівники пожежної охорони, починаючи з 1995 р, відзначали своє професійне свято 29 січня.

Сьогодні на передодні цього свята було проведено онлайн-урок для учнів 5 класу"17 вересня день рятівника України". Разом з дітьми ми згадали важливі правила при пожежі, а також правила пожежної безпеки.
Домашнім завданням було намалювати малюнок, або розповісти цікаву інформацію.
Дякую учням 5 класу!
Відео уроку:

https://youtu.be/7iLjtVNnEzU

 


Сьогодні в Україні відзначаються три важливих свята - Покрова Пресвятої Богородиці 2022День захисника України 2022 і День українського козацтва

Дата обрана невипадково - за указом президента України, датованого 1999-м роком. УНІАН розповість, що за свято 14 жовтня в Україні і які традиції потрібно шанувати сьогодні.

День козацтва в Україні 2022 - історія і традиції

Козаки є уособленням сміливості і мужності українського народу. З давніх-давен ці воїни боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також Держави. Крім того, козаки завжди шанували Діву Марію - молилися їй і просили допомоги у своїх справах. Згідно з переказами, 14 жовтня козаки скликали Раду, обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами

Що стосується традицій на День козацтва, в мирний час у багатьох містах України люди влаштовували тематичні фестивалі та конкурси, ігри та змагання. Одна з головних традицій - виконання гопака - народного українського танцю. Молоді люди змагаються між собою в цьому мистецтві, вихваляючи своїх предків. Зараз, в період воєнного стану, всі масові заходи заборонені, тому національне свято відзначити з розмахом не вийде, однак, віддати данину поваги своїм предкам і привітати сучасних захисників країни все-таки варто.


 4 жовтня — Всесвітній день захисту тварин


Всесвітній день захисту тварин — це міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. Це привід об’єднатись для збереження тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх і безпритульних тварин.
Рішення про святкування Всесвітнього дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Існує думка, що дату 4 жовтня було обрано тому, що цього дня відзначають День Святого Франциска Ассізького, покровителя екології, який добре відомий своєю любов’ю до живих істот.
Згідно зі статистикою, щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин. Також щодня зникає більше 70 видів фауни і флори, а за 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.
Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин та актуальності проблем тваринного світу загалом. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.
Важливо, що такі дії спрямовані не тільки щодо диких тварин, а й щодо домашніх вихованців, адже навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з улюбленцями досить поширені.
Давайте не забувати про те, що ми одна велика сімʼя на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

 З 1 жовтня 2022 року стартував щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Гасло цьогорічного Місячника: "В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"