Всеукраїнський день бібліотек

З радістю сьогодні відзначаємо.
Скільки знань дарують нам вони,
Точно вже ми й не порахуємо.
Книги — це світло і життя прекрасне,
З цікавістю їх скоріше читайте.
Адже бібліотеки — наше все,
Їх, як можна частіше, відвідуйте!




 Сьогодні пройшов бібліотечний урок з учнями 6 класу до Вшанування пам'яті партизанської слави.

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.
Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.
Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.


 


Міжнародний день миру

Тема Міжнародного дня миру в 2018 році - «Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини». Мета заходів входить до переліку 17 цілей в галузі розвитку, які були одноголосно прийняті 193 державами і передбачають сприяння побудові миролюбних і відкритих товариств в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних установ на всіх рівнях.
Про який мир можна казати, якщо в центрі Європи з 2014 року, йде справжнісінька війна. Російський агресор атакує Україну з 2014 року. З лютого 2022 року російська орда розпочала широкомасштабний геноцид українського народу прямо на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території України, десятки тисяч жертв серед мирного населення, сотні убитих дітей, зруйновані школи та лікарні, цілі міста. Випускаючи з 24 лютого 2022 року по її землі та населенню більшніж 50 тисяч великокаліберних снарядів на добу. Грабуючи і гвалтуючи все на своєму шляху. Це мир?
Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де підвалини суспільства міцні і не має рашистів, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.
Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то здебільшого і існує цей день.
Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. Свято відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/55/282.
ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню. Але що дієве воно зробило, щоб запобігти російскій навалі? Висловило стурбованність? Чи велику стурбованність? Щиро дякуємо! Але це мало чим допоможе здолати рашистів.
В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.
Наприклад, в Республіці Білорусь Національний день миру святкується 19 вересня.
Також День миру і ненасильства в школах в Іспанії відзначається 30 січня, Всесвітній день мусульманської культури, миру і діалогу святкують 15 березня, Національний день миру в Анголі проходить 4 квітня. Папа римський Павло VI 8 грудня 1967 проголосив Всесвітній день миру, який відзначають 1 січня. У Парагваї День миру відзначається 12 червня і пов’язаний з датою підписання перемир’я в Чакской війні. У Нікарагуа День миру, свободи, єдності і національного примирення відзначається 27 червня. У Північному Кіпрі День миру і свободи проходить 20 липня. Церемонія меморіалу миру в Хіросімі, Японія, проводиться 6 серпня. В Аугсбурзі, Федеративна Республіка Німеччина, День миру проходить 8 серпня. День миру і злагоди в Мозамбік проводиться 4 жовтня, а День миру в Кот-д’Івуарі - 15 листопада.
Мир вам, вашому регіону і вашому будинку, і нехай кожен день буде присвячений тільки йому!

Місячник «Увага! Діти на дорозі» 

з 09.09 по 30.09.2022.

 З метою проведення цілеспрямованої роботи зі здобувачами освіти щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки людини, формування у підростаючого покоління світоглядних те естетичних основ здорового способу життя, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки, оволодіння основними прийомами, методами і засобами від несподіваних травм, а також підвищення рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань збереження безпечної життєдіяльності населення в закладі проведено місячник «Увага! Діти на дорозі» з 09.09 по 30.09.2022.

Класними керівниками, класоводами, педагогом-організатором закладу проведено: конкурс малюнків «Дорожні знаки», перегляд онлайн-уроку з безпеки дорожнього руху, а, переглядаючи презентацію, повторення Правила дорожнього руху, перегляд онлайн-уроків «Безпека на дорозі», індивідуальні бесіди з батьками щодо запобігання дорожньо-транспортного травматизму серед дітей, заборони їздити на велосипедах до 14 років, бесіди «Безпека на дорозі – безпека життя», «Ми свідомі пішоходи», «Будь уважним на дорозі», «Веселий світлофор».

Будьте уважні та обережні!