15 грудня-Міжнародний день чаю

У день чаю
Чай - найпопулярніший напій на Землі. Друге місце за популярністю належить пиву. В Ірландії та Англії все ж пиво популярніше за чай.
«День чаю» відзначається щорічно 15 грудня. Метою створення цього цікавого свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв’язків між виробниками і споживачами чайної продукції, а так само обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв. 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», що безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення.
Ідея відзначати «День чаю» практично витала в повітрі вже багато років. І після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї в 2004 році і бразильському Порту-Алегрі, в особі Центру з освіти і Спілкування в 2005 році, дата 15 грудня стала носити назву «Міжнародний день чаю».

День Збройних сил України — святковий день на честь ЗСУ.

 Святкують щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України "Про Збройні сили України".

 6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.

День Збройних Сил Україні 6 грудня символічно збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР цього дня. Проте версія, що саме тому День ЗСУ відзначається 6 грудня не є підтвердженою.
Це свято встановлене постановою ВРУ 1993 року, не є неробочим днем. Наразі Збройні Сили України складаються із сухопутних військ, повітряних та військово-морських сил та інших підрозділів. Сухопутні війська найбільш численні і включають механізовані та танкові війська, високомобільні десантні війська, ракетні війська та артилерію, а також війська армійської авіації та протиповітряної оборони.



 Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн світу.
Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.




 30 листопада - всесвітній День домашніх тварин


 «Ми у відповіді за тих, кого приручили»
Антуан Де Сент-Екзюпері

     Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день домашніх тварин. Ідея про його заснування була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. Метою свята є виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті,у тому числі і за домашніх тварин.

 

   З давніх часів людина приручає тварин, дружить з ними і багато чому у них навчається. Образи братів наших менших часто використовуються в різних областях мистецтва. Тварин залучають до лікування хворих і навчання дітей. Все це говорить про те, що чотириногі друзі завжди робили великий вплив на наше життя. Погодьтесь, зв’язок, що виникає між людиною і його улюбленцем унікальний. Протягом останнього двадцятиріччя вчені все сильніше переконуються у справедливості твердження «домашні тварини приносять щастя». Як показали наукові дослідження, домашні улюбленці сприяють виникненню загального відчуття благополуччя, будучи свого роду легкими ліками, які запобігають нездужанню і поганому настрою. Адже щасливі люди, як правило, здорові.

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.





 9 листопада – День української писемності та мови

 Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято започатковано в 1997 р., коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

     Дата Дня української мови та писемності припадає на
 православне свято – день вшанування преподобного 
Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності 
Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці 
починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до 
школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та 
просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. 
Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу взявши участь у літописанні Київської Русі і залишивши світу неоціненний скарб –

 «Повість минулих літ».


 7 листопада - День працівників сільського господарства!


З давніх-давен восени, в третю неділю листопада, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, ми відзначаємо свято – День працівників сільського господарства. Без перебільшення – для нас це всенародне свято, оскільки ми всі живемо в сільській місцевості. Ми вшановуємо тих, чиї невтомні руки зрощують золоті ниви та безкраї сади. Вшановуємо тих, чиї натруджені руки пахнуть хлібом і яблуками. Вшановуємо тих, для кого осінь – не просто красива пора року, а щедра на урожай красуня, своєрідний підсумок зробленого за рік.

14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.
Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.
Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

 

Український День вчителя

(День працівників освіти чи День освітянина)


День вчителя в Україні
Свято День вчителя в Україні - День працівників освіти, відзначається у першу неділю жовтня. Встановлено Указом Президента України в 1994 році. Святкування і привітання вчителів на День вчителя проводяться напередодні у всіх освітніх установах країни.
«Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році. Нагадаємо, що Всесвітній день вчителя святкують 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня »- інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.
Свято «День вчителя» в жовтні відзначають: в Узбекистані - 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці - 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти - свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список. Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.
Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам’ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручали за традицією або з щирою подякою викладачам в День учителя. Білі фартухи і сорочки одягали в кінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року.
«День вчителя - свято, яке залишається з нами назавжди» - затверджує урядовий портал.
Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.
Зі святом Вас, шановні працівники освіти!
В 2021 році Український День вчителя (День працівників освіти чи День освітянина) припадає на 3 жовтня.

1 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ



Музика — це найдивовижніший вид творчості та самовираження людини. Музика задає настрій, заспокоює, заряджає, надихає, надає сил. З цим днем можна привітати всіх на планеті, адже ритм серця — це теж музика. Музика — це міжнародна мова спілкування всіх людей.

 

Свята та пам'ятні дати України у вересні 2021 року

veresen_2021.jpg (192.2 Kb)
1 вересня - День знань
5 вересня - День благодійності
8 вересня - іменини Наталії
9 вересня - День дизайнера-графіка.
9 вересня - Міжнародний день краси
11 вересня - Усікновення голови Іоана Предтечі
11 вересня - День спорту та фізичної культури
13 вересня - День програміста.
14 вересня - День українського кіно (друга субота вересня).

15 вересня - День народження GOOGLE
19 вересня - День працівника лісу (третя неділя вересня).
19 вересня - День народження смайлика
19 вересня - Міжнародний день батька
21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста)
21-22 вересня - Осіннє рівнодення
27 вересня - Воздвиження Чесного Хреста
27 вересня - День вихователя.
27 вересня - Всесвітній день туризму.
29 вересня - іменини Людмили.
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек
30 вересня - День перекладача.
30 вересня - іменини Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії

Свята та пам'ятні дати України в жовтні 2021 року

zhovten_2021.jpg (173.6 Kb)
1 жовтня - Міжнародний день музики.
1 жовтня - Міжнародний день посмішки.
3 жовтня - День Вчителя (перша неділя жовтня).

8 жовтня - День юриста України.
9 жовтня - Всесвітній день пошти
13 жовтня - Всесвітній день яйця
10 жовтня - День художника (друга неділя жовтня).
14 жовтня - Покров Пресвятої Богородиці
14 жовтня - День українського козацтва і захисника України.
20 жовня - День кухаря.
21 жовтня - іменини Юлії та Юліана.
27 жовтня - іменини Назарія
31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря.

31 жовтня - День автомобіліста.

Свята та пам'ятні дати України в листопаді 2021 року

listopad_2021.jpg (138.67 Kb)
1 листопада - Вашнування всіх святих і поминання померлих
4 листопада - День залізничника
8 листопада - іменини Дмитра
9 листопада - День української писемності та мови
9 листопада - День книги рекордів Гіннеса
10 листопада - Параскеви П'ятниці.
11 листопада - іменини Анастасії
14 листопада - Міжнародний день логопеда.
16 листопада - Всесвітній день ґудзиків
17 листопада - Міжнародний день студентів.
17 листопада - День працівників сільського господарства (третя неділя листопада).
21 листопада - День гідності і свободи.
21 листопада - іменини Михайла
25 листопада - День сина
30 листопада - День домашніх тварин.

Свята та пам'ятні дати України в грудні 2021 року

gruden_2021.jpg (154.52 Kb)

1 грудня - іменини Романа і Романи.
3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю.
4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста)
6 грудня - День Збройних сил України.
6 грудня - День народження мікрохвилівки
7 грудня - іменини Катерини.
10 грудня - День Нобеля
10 грудня - Всесвітній день футболу.
12-13 грудня - Андріївські вечорниці.
13 грудня - іменини Андрія
15 грудня - Міжнародний день чаю
17 грудня – іменини Варвари.
18-19 грудня - ніч подарунків від св. Миколая
19 грудня - Миколая Чудотворця.
21 грудня - День народження кросворду (хрестиківки)
22 грудня - іменини Анни.
22 грудня - Зимове сонцестояння
25 грудня - католицьке Різдво.
Читайте також: Свята в грудні

27 вересня -день українського дошкілля!!!

Бути вихователем – високе покликання і велика честь. Ця справа – важлива і унікальна. Вона несе в собі добро, справедливість, добро і красу.

Дитячий садок – це перший освітній заклад, який зустрічає дитину. І не дарма його  вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається у дитині із раннього дитинства, слугує опорою і основою в подальшому житті.

Виховання малечі на початку їхнього життєвого шляху – не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє.

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи і до маленьких громадян країни.

Вже стало традицією 27 вересня відзначати Всеукраїнського Дня дошкілля і вшановувати працю вихователя і всіх дошкільних працівників.

Свято відносно молоде, тому не має усталених методів відзначення. Але зі святом цього дня прийнято вітати вихователів, і всіх працівників, які працюють у дитячих садках. А це – і няні, і помічники вихователів, викладачі музики, танців або іноземної мови, завідувачі, які здійснюють управління закладами, охоронці, кухарі – тобто всі, хто так чи інакше забезпечує змістовне і комфортне перебування малюків у дитячому закладі.

 

Щиро вітаємо усіх працівників дошкілля із професійним святом!

У цей день висловлюємо вам щиру вдячність за вашу працю, за терпіння до усіх малих бешкетників, мудрість, креативні знахідки та творчість.

Бажаємо вам затишку й тепла, радості й позитиву, достатку вашим родинам і доброго здоров’я нам усім!

 

14 вересня – День українського кіно! 

Первинні вкладкиВид

Вітаємо усіх кіноманів зі святом! Особливі вітання кіностудії «ХПІ-фільм»
Бажаємо новому керівництву продовжити славні традиції кіностудії – знімати всі найважливіші та найцікавіші події з життя Політеху, створювати фільми, навчати студентів основам кіномистецтва, зберігати і примножувати кінолітопис великої історії НТУ «ХПІ».
 
Історична довідка:

«День українського кіно» отримав статус офіційного державного професійного свята в 1996 році, відзначають щорічно в другу суботу вересня. Історія українського кінематографа почалася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф А. Федецький зняв кілька короткометражних сюжетів. А у грудні 1896, рівно через рік після публічного кіносеансу братів Люм’єр, в Харківському оперному театрі відбувся перший в країні кінопоказ.